Визија и мисија

Визија:

Училиште каде се развиваат индивидуалните и колективните способности на сите субјекти.

Цел на визијата:

Можеме и знаеме преку образовниот процес да  влијаеме на создавање на здрави личности, кои ќе ги остварат обврските на одговорни граѓани

Мисија

Современа и квалитетна настава која ги поттикнува индивидуалниот развој, креативноста и еколошката свест кај учениците. Создава здрава училишна клима, ја јакне довербата помеѓу учениците, наставниците и родителите.

Цел на мисијата:

Училиштето може и знае да  нуди современа, модерна, квалитетна настава која е прилагодена на потребите на учениците.

Да бидеме  училиште koe нуди современа, модерна, квалитетна настава која е прилагодена на потребите на учениците и ќе  овозможи нивно креативно, интелектуално и позитивно оформување и надградување.

Да влијаеме на сестраниот развиток на личноста со вистински вредности и начела кои ги стекналe кај нас, а ќе и бидат двигател и водич низ лавиринтите на животот.

Визија и мисија
Документи, програми, извештаи